NAJLEPSZY UCZEŃ POWIATU STRZELECKIEGO
 Uczeń naszej szkoły Piotr Bosy  zdobył tytuł i nagrodę
"NAJLEPSZY UCZEŃ POWIATU STRZELECKIEGO W ROKU 2014: W KATEGORII UCZEŃ BEZ BARIER".  

Starosta strzelecki p. Józef Swaczyna wręczył mu ją w obecności ojca Henryka Bosego  i dyrektora naszej szkoły s. Jolanty Wojtaszak
podczas uroczystości Gala Lauri 2015. Gratulujemy !!!!!!!

Piotr jest utalentowanym sportowcem – reprezentował szkołę na licznych zawodach w wielu konkurencjach zdobywając medalowe miejsca. Brał udział w II Regionalnym Mityngu Kajakowym Olimpiad Specjalnych (Zawadzkie 19.09.2013) uzyskując II miejsce. W X Regionalnym Mityngu w Jeździe Konnej O.S. (Bierkowice 5.10.2013) zdobył I miejscew torze przeszkód oraz II miejsce w ósemkach i II miejsce w sztafecie. Brał udział także w grach drużynowych: w IX Regionalnym Turnieju Hokeja Halowego O.S.(Jędrzejów 15.10.2013), gdzie jego drużyna zdobyła   I miejsce, a  w Regionalnym Turnieju Koszykówki O.S. (Głogówek 27.11.2013) – III miejsce.

Piotr dobrze gra także w tenisa oraz świetnie biega na nartach: w VIII Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego O.S. (Głubczyce 30.10.2013) zajął II miejsce, a w XIII Opolskim Mityngu
w Narciarstwie Zjazdowym, Biegowym i Rakietach Śnieżnych – III miejsce na 500 m w narciarstwie biegowym. Piotr był reprezentantem Regionu Opolskiego na X Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Bydgoszczy (23-26.08.2014) startując  w bowlingu zajął  VI miejsce w grze pojedynczej oraz IV miejsce w deblu.

Piotr, poza zainteresowaniami sportowymi, może pochwalić się także uzdolnieniami muzycznymi, aktywnie bierze udział w zajęciach koła muzycznego oraz w szkolnych i pozaszkolnych występach. W ostatnim roku szkolnym brał udział w XI Festiwalu Piosenki Turystycznej – Zawadzkie 07.12.2013 – gdzie zdobył  II miejsce w kategorii  solista a wraz z zespołem  I miejsce.

W II Wojewódzkim Festiwalu Zakochanej Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Mam prawo kochać” – Brzeg 14.03.2014 – zdobył III miejsce w kategorii solista oraz III miejsce w kategorii zespół. Brał także udział w XXIII Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkół i Placówek Specjalnych – Tychy 18.03.2014 – gdzie wraz z całym zespołem zajął II miejsce w kategorii wokal. Reprezentował szkołę na II Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie „W magicznym świecie” – Kadłub 20.03.2014. Ogromnym jego osiągnięciem było zakwalifikowanie się do ogólnopolskiego VII  Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” – Bochnia 20- 22.05.2014 – brał udział w warsztatach oraz  koncercie.

Piotr w ramach zajęć przysposobienia do pracy przygotowuje prace na różne kiermasze, z których dochód jest przeznaczony na zakup materiałów i narzędzi do szkolnych pracowni. Zaangażował  się w prace porządkowe na terenie szkoły – m.in. odnawianie pomieszczeń, malowanie ścian. Jest dumny, że umiejętności, które nabył w trakcie nauki pozwalają mu na włączanie się w użyteczne prace. Równie chętnie i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczy w przygotowywaniu szkolnych imprez i występów, szczególnie zaangażował się w uroczystość nadania Szkole  imienia s. Zofii Moroz.

Piotr jest świadomy, że każdy jego występ muzyczny czy udział w zawodach sportowych promuje szkołę oraz Powiat Strzelecki, a także województwo opolskie. Piotr jest dumny z tego, że może godnie reprezentować szkołę i powiat, w którym mieszka. Uczestniczy w wielu imprezach pozaszkolnych, m.in. Powiatowym Święcie Chleba. Jego sukcesy były opisywane w prasie, można je także znaleźć na szkolnej stronie www.

Piotr jest uczniem utalentowanym artystycznie i sportowo. Pomimo swej niepełnosprawności potrafi być wytrwały w treningach, cierpliwy i wrażliwy, systematycznie bierze udział w zajęciach zespołu muzycznego, potrafi okazać wolę walki na zawodach ale i spokojnie przyjmować niepowodzenia. Na co dzień jest sympatycznym i spokojnym uczniem, ciągle chętnie uczącym się nowych umiejętności. Jest koleżeński, nie odmawia pomocy mniej sprawnym kolegom, potrafi odpowiedzialnie zaopiekować się młodszymi kolegami. Jest kulturalny i uprzejmy, lubiany zarówno przez kolegów jak i personel szkoły. Godnie reprezentuje szkołę na wszelkich wyjazdach związanych z zawodami sportowymi czy konkursami muzycznymi. Szczególnie zaangażowany był w realizację projektu systemowego „Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dla młodszych kolegów jest wzorem jak radzić sobie z niepełnosprawnością, pokonywać trudności i osiągać sukcesy. Zasługuje na nagrodę „Najlepszy Uczeń Powiatu” w kategorii „Najlepszy Uczeń - Bez Barier”.